Tomek Żak fot. Aleksandra Rosset
Cześć!
Mam na imię Tomek i jestem fotografem, montażystą filmowym, wspinaczem, poszukiwaczem przygód, podróżnikiem, fanem Davida Finchera, znawcą języka filmowego, byłym zawodnikiem kadry narodowej ju-jitsu, finalistą olimpiady geograficznej, wychowawcą młodzieżowym, gitarzystą klasycznym...
Wyobrażacie sobie już jaką jestem osobą? Nie? Zapraszam na kawę!
Swoją edukację zdobywałem w dwóch szkołach filmowych. Na katowickim WRiTV (obecnie Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego) kształciłem się jako kierownik produkcji, montaż filmowy studiowałem w PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie otrzymałem również stypendium Rektora dla najlepszych studentów (filmografia na filmpolski). Filmy, przy których pracowałem, były wyświetlane i nagradzane na wielu festiwalach w Polsce i na świecie.
Współpracowałem m.in. z RedBullem, MTV, Pol'and'Rockiem, WOŚP, OSHEE, Planete+, MiniMini+, Human Ark, Getty Images, Sofar Sounds Warsaw, moje fotografie pojawiły się na stronie National Geographic Polska
Za swoje zdjęcia podróżnicze zdobyłem honorowe wyróżnienie na Kharkiv Festival "ARTTRAVEL" 2020.
Do Łodzi przyjechałem studiować, ale skradziono mi tutaj serce i już zostałem. Pochodzę ze Śląska i mam tam najbliższą rodzinę, którą często odwiedzam. ŁódźKatowice są więc miejscami, gdzie zawsze jest mi po drodze.
Od 8 lat nie wychodzę z domu bez swojego plecaka ze sprzętem fotograficznym i to wraz z moim portfolio mówi chyba o mnie najwięcej.
Autoportret Tomek Żak
Autoportret w lustrze - Tomek Żak
Back to Top